گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > سیزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور «تمدن نوین اسلامی- فرصتها، چالشها»


  چاپ        ارسال به دوست

سیزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور «تمدن نوین اسلامی- فرصتها، چالشها»

باسمه تعالی

سیزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور

«تمدن نوین اسلامی- فرصتها، چالشها»

http://nahadiran.ir

الف) مقدمه

رویداد انقلاب اسلامی ایران در قرن معاصر را میتوان نقطۀ خیزش جدیدی برای طراحی تمدن نوین اسلامی به‌شمار آورد که با دگرگون‌شدن معادلات حاكم بر زندگي جمعي، زمینۀ مناسبي براي این امر، فراهم آورده است. این الگوی تمدنی، بر آن است كه ضمن بهره‌گيري از دستاوردهای خرد و تجربۀ بشر در جهان از جمله تمدن غرب، به ايجاد تمدني نوين بپردازد که رفاه و آسايش مادي را با آرامش معنوي توأم سازد. بدیهی است تحقق چنین تمدنی، الزامات و بایسته‌هایی را در سطوح سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌طلبد، از جمله؛ حضور نيروهاي تربيت‌شده‌اي که آگاهانه و با بصيرت تاريخي، بتوانند دانش و فناوری روز دنیا را با ساحت ارزش‌ها و اصول اخلاقی ریشه‌دار در فرهنگ خویش در هم آمیزند و پيام تمدن‌سازي را به جامعه‌ منتقل نموده و زيرساخت‌ها و نيازهاي تمدن نوین را فراهم آورند.

دستیابی به چنین هدف بزرگی، بدون داشتن نقشۀ راه و چارچوب‌ و الگويي جامع و پيشرو، ممکن نیست؛ چارچوبی که بتواند با مجموعه‌اي از الگوهاي معرفتي، ارزشي و رفتاري، به هويتی یکپارچه در اندیشه و رفتار پیروان خود، دست یابد. بر همین اساس، آیت‌الله خامنه‌ای(مدّ ظلّه‌العالی) ـکه یکی از پرچم‌داران و پیشتازان دغدغه‌مند درعرصۀ تمدن‌سازی اسلامی به‌شمار می‌رود، اخیراً در پیامی که از آن به‌عنوان «بیانیۀ گام دوم انقلاب اسلامی ایران» یاد می‌شود، از بین مهم‌ترین شاخص‌ها و مؤلفه‌های ضروری برای ایجاد تمدن نوین اسلامی، مؤلفه‌های «فرهنگ، معنویت و اخلاق»، «علم و فناوری»، «مدیریت و حکمرانی» و «اقتصاد» بیش از دیگر مؤلفه‌ها بروز و ظهور دارد.

به همین رو، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدّظلّه‌العالی) در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در نظر دارد سیزدهمین همایش سالانۀ اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور را در سال ۱۳۹۸با عنوان «تمدّن نوین اسلامی؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» برگزار نماید.

بدین وسیله از علاقمندان بویژه دانشجویان و اساتید شاغل به تحصیل در خارج از کشور دعوت می­شود تا  با مراجعه به صفحه اول سایت نهادایران نسبت به ثبت­نام اقدام نمایند:

۱-    دانشجویان چکیده مقاله خود را در اکانت ثبت نامی تا تاریخ ۱۲خردادماه بارگذاری نمایند.

۲-    همچنین تا آخر خردادماه مهلت دارند اصل مقاله خود را تکمیل و در اکانت ثبت نامی مخصوص به خودشان بارگذاری نمایند.

۳-    افراد برگزیده و واجد شرایط شرکت در همایش مشمول برخی مزایا از جمله اسکان و پذیرایی رایگان (برای خود و خانواده شامل همسر و یک فرزند می­باشد) به همراه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس (فقط به خود دانشجو) خواهند شد.

۴-    نتیجه تا اوایل تیرماه از طریق ایمیل، به برگزیدگان اعلام می­گردد.

۵-    زمان اعلام نتایج مقالات برتر ۱۵ تیرماه خواهد بود.

۶-    کسانی که مقاله ای (در یکی از عناوین همایش) هنگام ثبت نام بارگذاری نمایند علاوه بر اینکه مشمول دریافت جوایز سه گانه (در صورت کسب عنوان) می­باشند احتمالاً از شرایط حضور در این برنامه برخوردار خواهند بود

۷-    مقاله ارسالی باید در قالب فایل word  و PDF   باشد و همچنین حداقل 5 صفحه  با فونت B Nazanin با سایز 13 و رعایت سایر شروط لازم در مقالات: اندازه صفحات A4 و حاشيه‌هاي بالا، پايين، چپ، و راست هر صفحه دو و نیم سانتي‌متر انتخاب شود.

۸-    عنوان مقاله و نام نویسنده (و احیانا مشاور) 2- چکیده 3- مقدمه 4- مشروح 5- جمع بندی 6- منابع و مآخذ

۹-     چكيده تنها بايد به اصل موضوع مقاله توجه شود و در آن از ذكر جزييات كار، شكل‌ها، جدول­ها، فرمول­ها، و مراجع خودداري شود. چكيده را حداكثر در 300 كلمه تهيه كنيد.  براي هر مقاله حداكثر 5 كلمه كليدي انتخاب كنيد، و آن‌ها را با ويرگول از هم جدا كنيد. اين كلمات بايد موضوعات اصلي و فرعي مقاله را دسته‌بندي كنند. كلمات كليدي را به ترتيب وابستگي مقاله به آن‌ها بنويسيد؛ يعني كلماتي كه مرتبط‌تر هستند، اول نوشته شوند.

زمان و مکان برگزاری

 این همایش از ۲۹ تیرماه تا ۱ مردادماه در شهر مشهد مقدس خواهد بود/

جوایز  مقالات:

ـ نفر اوّل؛ ۵ میلیون تومان

ـ نفر دوم؛۴ میلیون تومان

ـ نفر سوم؛ ۳ میلیون تومان

ـ نفر چهارم؛ ۲/۵ میلیون تومان

ـ نفر پنجم؛ ۲ میلیون تومان

ـ نفر ششم تا هشتم؛ ۱ میلیون تومان


٠٧:٤٤ - 1398/03/07    /    شماره : ٥٧٣٣٦٨    /    تعداد نمایش : ٤٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران