گالری تصاویر
پیوندهای مهم
گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی عدم سوء پیشینه برای ایرانیان

    گواهی عدم سوء پیشینه برگه ای می باشد که توسط پلیس بین الملل ناجا در ایران صادر می شود . هموطنانی که متقاضی دریافت برگه عدم سوء پیشینه از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا می باشند اقدامات زیر را بترتیب انجام دهند:

1- ورود به سامانه میخک ==> ورود به قسمت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه ==>  تکمیل دقیق اطلاعات خواسته شده ==> آپلود عکس جدید پرسنلی3*4 یا 6*4( بانوان با حجاب اسلامی)، فقط صفحه اول شناسنامه ، کارت ملی و صفحه مشخصات گذرنامه معتبر ایرانی بطور کامل و در ابعاد واقعی  و واضح و در پایان تایید و دریافت کد رهگیری.(مدارک را اسکن و حاشیه آنها را حذف نمایید(کراپ کنید) و قبل از آپلود از درست و خوانا بودن و صحیح قرار گرفتن آنها مطمئن شوید)

2- پس از دریافت کد رهگیری ، برای انجام انگشت نگاری با همراه داشتن اصل مدارک آپلود شده(اصل شناسنامه ، اصل کارت ملی ، اصل گذرنامه ایرانی)  و مدرک معتبر اقامتی استرالیا به بخش کنسولی سفارت در کانبرا مراجعه نمایید. لازم بذکر است انگشت نگاری در سفرهای استانی هیات کنسولی نیز انجام می شود.(سفرهای استانی). برای انگشت نگاری حضور متقاضی همراه با مدارک ذکر شده الزامی است.

توجه : افرادیکه شناسنامه و کارت ملی  آنها در ایران می باشد ، می توانند از بستگان خود بخواهند اصل مدارک را برای تایید و ارسال کپی به سفارت، در تهران به وزارت امور خارجه واقع در خیابان حسن آباد ، سردر باغ ملی ساختمان شماره 3 و در سایر استانها به دفاتر وزارت امور خارجه ارائه نمایند و هنگام مراجعه حضوری جهت انگشت نگاری، شماره نامه ارسالی از ایران را  اعلام نمایند.

 

ساعات پذیرش حضوری در بخش کنسولی سفارت:

هر هفته روزهای سه شنبه،چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 13:30 به غیر از تعطیلات رسمی. آدرس سفارت: 

25 Culgoa Circuit,O’ Malley,ACT ,2606

 

      هزینه خدمات کنسولی برای درخواست گواهی عدم سوء پیشینه و انگشت نگاری 60 دلار  است.نحوه پرداخت با کارت بانکی و یا مانی اوردر می باشد.(فقط کارتهای بانکی Saving یا Chequing پذیرفته می شود)

3- پس از انجام انگشت نگاری ، در صورت نیاز و بنا به درخواست شما، نامه ثبت درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای ارائه به مقامات محل صادر می شود،که هزینه آن 20 دلار می باشد.

 

نکات قابل توجه:

  • گواهی عدم سوء پیشینه  توسط پلیس بین الملل در ایران صادر می شود و حد اقل 45 روز تا سه ماه و یا بیشتر و در بعضی موارد تا چند ماه زمان می برد و پس از صدور به ایمیل مندرج در پرونده متقاضی ارسال می شود. لطفا پس از این مدت پوشه Inbox و یا Spam  ایمیل خود را ببینید. همچنین گواهی صادره را می توانید در قسمت " بررسی صحت مدارک " سامانه میخک مشاهده نمایید.
     
  • در صورت گذشت بیش از سه ماه از تاریخ مراجعه حضوری و انگشت نگاری و اطمینان از عدم دریافت گواهی در ایمیل خود (پوشه Inbox و یا Spam) ، موضوع را ازطریق ایمیل بخش گواهی عدم سوءپیشینه پیگیری نمایید.
     
  • چنانچه اصل برگه گواهی مورد نیاز باشد، یک نسخه از آن توسط سفارت برابر اصل شده و به شما ارائه خواهد شد. در این صورت می توانید با ارسال یک عدد پاکت پستی خالی که آدرس خود را بر روی آن نوشته اید، تقاضای خود را به بخش کنسولی سفارت اعلام نموده؛ و یا بصورت حضوری مراجعه نمایید.

 

آدرس پستی بخش کنسولی سفارت:

EMBASSY OF THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN

P.O. Box 705 , Mawson  ACT  2607

توجه: برای اطلاع از زمان ورود و خروج بسته پستی از سفارت ، لطفا شماره موبایل خود را روی پاکت بنویسید.

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران