گالری تصاویر
پیوندهای مهم
وکالتنامه

وکالتنامه ، رضایتنامه و تایید امضا

 به اطلاع هموطنان ایرانی می رساند کلیه امور مربوط به تایید اسناد ( از قبیل وکالتنامه ، گواهی امضاء ) از طریق سامانه میخک وزارت امور خارجه انجام خواهد شد.

به این منظور لازم است ابتدا از منزل یا محل کار به سامانه تاک وارد شده و اسناد خود را در آن قرار دهید. پس از قرار دادن اطلاعات لازم ، یک کد رهیگیری در اختیار شما قرار داده می شود. پس از آن می توانید در ساعات کار اداری (روزهای سه شنبه ،چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13:30 به جز ایام تعطیل به سفارت مراجعه و ضمن ارائه کد رهیگیری تائیدیه سفارت را دریافت نمایید.

روند کلی کار با سامانه تاک به صورت زیر می باشد:

  1.  ورود به سامانه میخک
  2.  ثبت نام در سامانه میخک 
  3. مراجعه به بخش وکالتنامه   و انتخاب یکی از وکالت نامه های پیشنهادی ( در هنگام ثبت درخواست نمایندگی کانبرا را انتخاب نمایید.)
  4.  درانتها با فشردن دکمه ثبت کدرهگیری را دریافت خواهید نمود.
  5. مراجعه حضوری به سفارت با اصل مدارک شناسایی ایرانی ( شناسنامه یا کارت ملی و یا گذرنامه معتبر ) و مدرک معتیر اقامت استرالیا مانند گذرنامه استرالیایی، برگه ویزا همراه با پرینت کد رهگیری دریافت شده
  6. تایید مدرک / صدور وکالت نامه توسط بخش کنسولی سفارت

 

تذکر مهم:

الف. سفارت تنها مسولیت تایید امضا شما را بر عهده دارد، لذا پیشنهاد می شود مورد وکالت خود را با یکی از دفاتر اسناد رسمی ایران و یا وکیل معتبر در میان بگذارید و نکات مورد نظر را در متن وکالت درج نمایید (متن های وکالت در سامانه میخک  قبل از تایید قابل ویرایش حذف و اضافه شدن هستند، به عنوان مثال دانشگاه محل تحصیل در وکالت دریافت مدرک دانشگاهی درج شود و یا اداره ای که وکیل به آنجا مراجعه خواهد کرد را حتما درج نمایید.)

ب. جهت فروش ملک حتما مشخصات آن از قبیل آدرس ، پلاک ثبتی و غیره ، جهت فروش خودرو مشخصات  خودرو از قبیل شماره شهربانی ، شماره شاسی و غیره، جهت فروش خط تلفن مشخصات آن و در وکالت مراجعه به بانک شعبه و شماره حساب و غیره را ذکر نمایید ( سایر موارد مشابه حتما سعی نمایید مشخصات مورد نیاز را حتما درج نمایید)

ج. در وکالت انحصار وراثت نام متوفی و نسبت آن با وکیل حتما درج شود.

د. در رضایت خروج همسر لطفا مشخصات همسر و در صورت نیاز مشخصات فرزند را کامل درج نمایید و موارد اضافه و نقطه چینهای بی مورد را از متن وکالت حذف نمایید.

 

 توجه: بنا بر ماده 210 قانون مدنی طرفین وکالت بایستی اهلیت داشته باشند. لذا افرادی که در حال بیهوشی میباشند، دچار فراموشی شده اند، اختلال هواس دارند و یا بهر دلیلی از هوشیاری لازم برای تشخیص منافع خود برخوردار نیستند صلاحیت عقد وکالت را ندارند.

 وکالتنامه باید توسط فردی که می خواهد وکالت بدهد در محل سفارت و یا در هنگام سفرهای کنسولی به شهرهای استرالیا و در حضور مسئول مربوطه امضاء شود.

 

تعرفه تائید انواع وکالتنامه به شرح زیر می باشد:

  1. وکالتنامه  فروش اموال غیرمنقول ( مانند وکالتنامه فروش ملک و مانند آن) 220 دلار استرالیا
  2. وکاتنامه  فروش اموال منقول ( مانند فروش ماشین و مانند آن ) 43 دلار استرالیا
  3. سایر وکالتنامه ها (مانند وکالتنامه خرید اموال، امور اداری و بانکی، انجام امور مربوط به حقوق بازنشستگی و مانند آن) 21 دلار استرالیا
  4. انواع تصدیق امضا ( گواهی در قید حیات ، رضایت خروج همسر و فرزندان و مانند آن) 20 دلار استرالیا

 

آدرس سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا:

25 Culgoa Circuit, O'Malley ACT 2606

 

ساعات پذيرش حضوري بخش کنسولی:

سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 صبح الی  13:30 به استثناء تعطیلات رسمی

 

توجه: با اطلاع از برنامه سفر ماهانه کنسولی به شهرهای استرالیا و مراجعه به محل اعلام شده در زمان مقرر می توانید نسبت به انجام امور کنسولی از جمله وکالتنامه اقدام نمائید.

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران