گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > توضیحی در خصوص فعالیت آزمایشی و موقت دفاتر خدمات کنسولی شهرهای ملبورن و سیدنی


  چاپ        ارسال به دوست

توضیحی در خصوص فعالیت آزمایشی و موقت دفاتر خدمات کنسولی شهرهای ملبورن و سیدنی

 

یکی از اهداف اصلی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر کانبرا ارائه خدمات بهتر و آسان تر کنسولی به هموطنان عزیز ایرانی می باشد که در شهرهای مختلف استرالیا ساکن هستند.

با توجه به اینکه مراجعه حضوری به سفارت در شهر کانبرا برای بسیاری از ایرانیان از جمله سالمندان محترم، به علت بعد مسافت، مشغله کاری و یا هزینه های بالا به راحتی امکان پذیر نیست، سفارت جمهوری اسلامی از سال 1393 برنامه سفرهای ماهانه کنسولی  به مراکز ایالات استرالیا را در دستورکار خود قرار داد و تا کنون 33 سفر به 5 شهر اصلی استرالیا با حضور رئیس نمایندگی صورت گرفته و در هر سفر به تعداد زیادی از متقاضیان،خدمات و مشاوره کنسولی ارائه شده است. بازخوردهای دریافتی نیز نشانگر استقبال و رضایت آنها از انجام این سفرها می باشد.

علیرغم تلاش های سفارت و انجام سفرهای ایالتی، امکانات و ظرفیت های محدود آن، پاسخگوی نیازهای رو به گسترش جامعه بزرگ ایرانی مقیم نیست، لذا به دنبال تقاضاهای مکرر جامعه ایرانی و پیگیری های سفارت، سرانجام مجوز لازم از تهران اخذ و ارائه بخشی از خدمات کنسولی به صورت آزمایشی و موقت برون سپاری گردید . این اقدام خللی در خدمات رسانی سفارت ایجاد نکرد و فعالیت های آن  طبق روال گذشته ادامه دارد.

اما با توجه به حساسیت و اهمیت خدمات کنسولی که با اطلاعات محرمانه و شخصی افراد مرتبط است، تصمیم گرفته شد از شخصیت های حقوقی معتمد استفاده شود که ضمن تامین ملاحظه فوق، در چارچوب مقررات و ضوابط اجرایی کشور متوقف فیه پاسخگو باشند.

در این راستا دو شرکت منتخب در شهرهای سیدنی و ملبورن برای انجام موقت خدمات کنسولی گزینش و قرار شد بعد از ارزیابی اولیه و دریافت نظرات هموطنان عزیز  ایرانی در مورد ساختار، امور اجرایی و مالی و ادامه فعالیت آنها تصمیم گیری لازم اتخاذ شود.

با وجوداستقبال ایرانیان ارجمند از فعالیت های این دفاتر و خدمات دهی آنها به  جمع زیادی از متقاضیان در دوره محدود فعالیت آزمایشی، وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در حال ارزیابی و تدوین آئین نامه و چگونگی ادامه فعالیت این دفاتر می باشد.

لذا از تمام شهروندان عزیز ایرانی درخواست می گردد با ارسال پیشنهادات خود به این سفارت و یا ارسال مستقیم آن به اداره کل ارزیابی و نظارت وزارت امورخارجه از طریق "سامانه ارسال انتقادات و پیشنهادات"  که لینک آن در صفحه اول سایت سفارت درج شده، این سفارت را در ارائه خدمات دهی مناسبت تر کنسولی به شهروندان ایرانی یاری دهند.


٠٩:١٠ - 1396/11/11    /    شماره : ٤٩٨٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٨٩٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران